NAUJIENOS

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – skaitmeninio raštingumo mokymai nuotoliniu būdu

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 8–12 dienomis iš Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus (Aido g. 27) lektorė Eglė Tarasevičienė vedė nuotolinius virtualius „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus tema „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam”. Kadangi biblioteka dar neįsileidžia lankytojų, tai suprantama, kad anksčiau daug dėmesio sulaukdavę skaitmeninio raštingumo mokymai taip pat negali vykti kaip įprastai. Tačiau, esant poreikiui gyventojams tobulinti savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, bibliotekos lektorės pradeda norinčiuosius mokyti nuotoliniu būdu.

 Nauja patirtis ir kursų dalyviams, ir lektorei

Žinoma, iki šiol buvo įprasta, kad gyventojai susirenka į biblioteką, kurioje ir vyksta skaitmeninio raštingumo mokymai. Tačiau prasidėjusi pandemija ir įvesta karantinas paskatino išbandyti naujus mokymo(si) būdus. „Tai visiškai nauja patirtis. Keista, kai nėra šalia sėdinčių žmonių. Atrodo, tarsi kalbėtum su įrenginiu. Kai kursai vykdavo bibliotekoje, tai būdavo galimybė stebėti, kaip kursų dalyviams sekasi, prieiti, parodyti. Dabar tokios galimybės nėra.  Žinoma, vyksta bendravimas žinučių pagalba, yra mikrofonai, bet tai yra visai kas kita, nei gyvas bendravimas,“ – apie pirmuosius įspūdžius pasakojo lektorė Eglė. Kadangi lektorė negali prieiti prie kiekvieno kursų dalyvio, parodyti, kaip naudotis įrenginiais, šiuose nuotoliniuose mokymuose gali dalyvauti jau turintys naudojimosi kompiuteriu įgūdžių. „Pirmą kartą dalyvavau nuotoliniuose mokymuose, tad iš pradžių buvo neramu, ar mokėsiu prisijungti, ką reikės daryti, jei nepavyks, nes gi šalia nėra žmogaus, kuris parodytų, ką darau ne taip. Tačiau baiminausi be reikalo, viskas elektroniniame laiške buvo surašyta aiškiai, jokių nesklandumų nekilo,“ – pasakojo mokymų dalyvė Jurgita Ivanauskienė.
 
Nauji iššūkiai skatina tobulėti
 
„Didžiausias iššūkis buvo naujos, dar niekuomet nebandytos programos įvaldymas. Vis kankino abejonės, ar nebus kokių techninių nesklandumų, ar viskas pavyks. Sudėtingiausia yra tai, kad iškilus kokiam nesklandumui negalėsi prie žmogaus prieiti ir jam parodyti. Nuotoliniu būdu, nematant kompiuterio, ne visada gali nuspėti, kas nutiko, kur yra klaida,“ – teigė lektorė. Tačiau Eglė pasidžiaugė, kad jos pirmieji virtualūs skaitmeninio raštingumo mokymai praėjo sklandžiai, visi prisiregistravę dalyviai sėkmingai baigė 6 valandų mokymus (mokymai vyko 3 dienas po 2 val.) ir gavo baigimo pažymėjimus.
 
Kas gali dalyvauti mokymuose

 
Į skaitmeninio raštingumo nuotolinius mokymus registruotis gali visi norintieji, kurie turi pradinių kompiuterinio raštingumo žinių, turi interneto ryšį, kompiuterį, planšetę  ar mobilųjį telefoną. Norint dalyvauti mokymuose taip pat būtina turėti elektroninį paštą, į kurį ir būtų siunčiama prisijungimo informacija.
 
Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus veda 3 lektorės:
Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) – Eglė Tarasevičienė;
„Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) –  Ilona Amankavičiūtė;
Lieporių filiale (Tilžės g. 36) – Regina Vertelienė.


Norintieji registruotis į nuotolinius mokymus (mokymų data derinama su lektore) tai gali padaryti skambindami telefonu 862020961 arba el. paštu mokymai@vipt.lt
 
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
 
 
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama