NAUJIENOS

Spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ Trakų viešojoje bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Visiems ypatingiems, kurie ne tik girdi, bet ir jaučia
 
Gruodžio 6 d., 12 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks „Knygos teatro“ spektaklis visai šeimai „Baltas niekas arba draugystė tyliai“ pagal Sigito Gedos eiles. Spektaklis skirtas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ ir „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ renginių ciklui.
Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti aktorės bei režisierės Reditos Dominaitytės iniciatyva įkurtas „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis lietuvių literatūrą. Savo antrąjį vaikams skirtą spektaklį „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ pagal Sigito Gedos poeziją nugabens tiek mažus, tiek didelius į stebuklingą vaikystės pasaulį.
Naujasis spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, pasitelkdamas kosmoso ir virtualios realybės temas, supažindins šiuolaikinę vaikų kartą su lietuvių literatūra. Interaktyvus spektaklis mažiesiems, sukurtas bendradarbiaujant su Kernagio fondu, išsiskiria pasakojamuoju skaitoviniu žanru bei specialiomis priemonėmis, žadinančiomis jusles bei fantaziją.
Spektaklyje „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ jaunosios kartos aktoriai sieks atskleisti, kad mus supančiame pasaulyje egzistuoja ne tik kalba, bet ir tam tikri simboliai, gestai, o žodžiai nėra vienintelis bendravimo būdas. Jautrus bei nuoširdus „Knygos teatro“ spektaklis bandys parodyti vaikams visiškai kitokį, bet tuo pačiu ir atpažįstamą jiems pasaulį. Supažindins juos su ypatinga komunikacijos priemone – gestų kalba, integruojant šešėlio teatro principus ir pasitelkiant Vytauto Kernagio ir „Tele-bim-bam“ vadovės Neringos Čereškevičienės muziką. Tai dar viena labai svarbi „Knygos teatro“ bei naujojo jų spektaklio „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ misija.
Spektaklis skirtas ikimokyklinio (nuo 4 metų) ir jaunojo pradinių klasių amžiaus vaikams. Trukmė – 50 min. Įėjimas nemokamas!
Spektaklio kūrybinė komanda:
Režisierė: Redita Dominaitytė
Aktoriai: Arnas Danusas/Aurimas Bačinskas, Marija Chlebopaševaitė-Šviesa ir Iveta Raulynaitytė
Dramaturgija: Indrė Bručkutė

Muzika: Arnas Danusas (pagal V. Kernagio ir N. Čereškevičienės muziką)
Kostiumai: Diana Paukštytė
Judesys: Sigita Mikalauskaitė
Grafikos dizainas: Fausta Miežytė
Foto ir video: Deivis Lukas
Projekto vadovė: Domantė Tirylytė
 
Kviečiame dalyvauti ir pasisemti puikių emocijų!
 
 
 
„Knygos teatro“ ir Trakų viešosios bibliotekos informacija

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama