NAUJIENOS

Susitikimai žvakių šviesoje

Kategorija:

Šiandien visą dėmesį dovanojame tiems, be kurių negalėjome įsivaizduoti savo gyvenimo, kurie buvo svarbūs mums ir mūsų šeimai, giminei, draugus, su kuriais būdavo taip gera, pažįstamus...

Šįvakar – vienintelį vakarą metuose, visas kapines ir kapinaites apgaubs paslaptinga žvakių šviesa – mūsų ženklas, kad mes prisimename išėjusiuosius, juos mylime ir linkime, kad jų kelias būtų šviesus.

Prie artimųjų kapų sutinkame žmones, giminaičius, su kuriais bendraujame ir su kuriais susitinkame nebent tik per laidotuves. Nebendraujame, nes galbūt pykstame, galbūt nerandame laiko, o giliau pasižiūrėjus, tiesiog negalime peržengti per kažkokią nuostatą, kurią bene geriausiai apibudina dažnai skambantis posakis: kaip jis, taip ir aš.

Mintyse prabėga žmonės, kurie man labai svarbūs, bet su kuriais skiria nutolimas. Ne, šis nuotolis matuojamas ne kilometrais. Jis matuojamas širdimi. Žinau, reikia tiek nedaug – mylėti, užmirštant visas nuoskaudas, pykčius ir ambicijas. Atleisti, suvokiant, kad net pati didžiausia nuoskauda yra tik pagalba, padedanti mums atsikratyti ydų, negerų emocijų, ir už tai padėkoti.

Dėdami gėles ir puokštes, degdami žvakes ant išėjusiųjų kapų, prisiminkime ir tuos, kurie šalia mūsų, kuriuos galime dar apkabinti ir kuriems dar galime pasakyti: aš tave labai myliu. Kas žino, gal ta mintis, suartinanti nutolusiuosius, ir bus didžiausia dovana tiems, kam šiandien dovanojame gėles ir degame žvakes...

Genovaitė Paulikaitė

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama