NAUJIENOS

Tarptautinėje konferencijoje – apie vaizdų kalbą vaikų literatūroje

Kategorija:

Miestas:

Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė trečiadienį pasveikino Seime prasidėjusios tarptautinės konferencijos „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ dalyvius ir svečius.

„Vaikų literatūra ir jos tyrinėjimai, palyginti su suaugusiųjų literatūra, yra gana naujas reiškinys. Jis įsibėgėjo tik XX amžiuje pusėje ir, galima sakyti, vis dar kuria savo pozicijas. Tikiu, kad prie jų stiprinimo prisidės ir ši tarptautinė konferencija“, – sakė kultūros viceministrė.

Jos teigimu, pasirinkta konferencijos tema patvirtina požiūrį, kad vaikų literatūroje labai svarbus ne tik tekstas, bet ir vaizdai: knygų iliustracijos, paveikslėliai ir net atskiras žanras – paveikslėlių knygos. XXI amžius dažnai vadinamas vizualumo amžiumi, todėl  iliustracijos, jų pateikimas, knygos dizainas ir įvairūs grafiniai sprendimai yra labai svarbi ir atskiro dėmesio nusipelnanti sritis.

G. Žemaitytė padėkojo tarptautinės konferencijos „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ rengėjams ir dalyviams. Dvi dienas vyksiantį renginį organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydamos Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaito specialistai ir kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Kanados, Norvegijos, Suomijos, Švedijos.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

6 leciono (pamoka)Jonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama