NAUJIENOS

Telšiuose šurmuliavo Turgus 2013

Kategorija:

Miestas:

Telšiuose, Turgaus aikštėje, spalio 5 dieną šurmuliavo tradicinis didysis rudens linksmybių ir gėrybių Turgus 2013. Tai jau aštuntus metus iš eilės vykstanti šventė, kai privalu išeiti į gatves, prisipirkti reikalingų daiktų ar šiaip pasistumdyti prie prekystalių, bent kartą per metus pasimokyti derybų meno ir įkvėpti į plaučius gaivaus rudeniško oro.

 

1721 m. Augustas II Telšiams suteikė turgų teisę. Turgūs čia vykdavo kartą per savaitę pagrindinėje miesto aikštėje, kuri šiandien vadinama Turgaus aikšte. Telšių rajono verslininkų asociacija kartu su Telšių rajono savivaldybe ir seniūnijomis aštuntą kartą grąžino Turgaus aikštei jos tikrąją paskirtį.

Šiais metais šventė prasidėjo spalvinga ir linksma dalyvių eisena Respublikos gatve. Turgų atidarė Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas. Susirinkusiuosius į šventę sveikino LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, meras Vytautas Kleiva, administracijos direktorius Saulius Urbonas, Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Rakickas.

Turgaus aikštėje gyventojai galėjo aplankyti visų Telšių rajono seniūnijų išradingai ir skoningai išpuoštus kiemelius, paskanauti bei įsigyti įvairių skanėstų — sūrių, pyragų, kaimiškų mėsos gaminių bei gėrimų, ekologiškų žemės ūkio produktų. Kaimo bendruomenės išradingai pristatė savo seniūnijas, miestelėnai ir šventės svečiai žavėjosi rudens gėrybių gausa, spalvų įvairove, kūrybinių darbų išmone.

Didžiojoje linksmybių ir rudens gėrybių šventėje „Turgus 2013“ vyko gardžiausio pyrago rinkimai, susirinkusiuosius linksmino Telšių muzikos mokyklos orkestras ir seniūnijų meno kolektyvai. Šventę vainikavo Simono Donskovo koncertas.

 

Jurgita Armalienė

Mero patarėja ryšiams su visuomene


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama