NAUJIENOS

Tomo Kiaukos paskaita „Laikas ir menas“

Kategorija:

Miestas:
 Spalio 29 d. 17.30 val. II-oji ciklo „XX-XXI a. menas“ paskaita „Laikas ir menas: Marinos Abramovič performansų chronofilija versus Jono Meko filmų filochronija“. Lektorius doc. dr. Tomas Kiauka.
Žmogiškąją kūrybą nuo priešistorinių laikų inspiravo laiko ir laikinybės (ne)suvokimas. Chronas (gr. Χρόνος 'laikas' – graikų mitologijoje – pirmapradis dievas, laiko personifikacija), ryjantis savo vaikus, buvo nepermaldaujamas. Ankstyvojoje Krikščionybėje gyvavo nuostata, kad paskutinis teismas yra laiko ir amžinybės susidūrimas: kas pavirsta į nieką, buvo nuteista, o kas išlieka – išteisinta. Iki pat XX a. menas siekė išteisinimo, ir tai nepasikeitė iki šiandien. Keitėsi nebent meno advokatavimo strategijos.
Kokiais organais ar juslėmis patiriame laiką? Gal jis tik iliuzija, kaip teigė Albertas Einsteinas, nors ir itin užsispyrusi? Priešintis, įveikti, transformuoti, o gal atsiduoti ir atrasti būtyje, anot filosofo Algio Mickūno, laiko gelmes? Ar įmanoma jas vizualizuoti? Gilindamiesi į laiko patirties transformacijas Marinos Abramovič performansuose ir Jono Meko filmuose prisiliesime prie didžiosios visatos, o galiausiai ir savo paties buvimo joje paslapties.
Paskaita bus iliustruota ištraukomis ir J. Meko filmų ir M. Abramovič performansų.
 
Birutė Skaisgirienė
Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos
Meno skyriaus vedėja

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama