NAUJIENOS

Trečiojo amžiaus universitetas jau ir Varėnoje

Kategorija:

Spalio 9 d. Varėnos švietimo centre vyko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) atidarymas. TAU, tai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikianti organizacija, vienijanti vyresnio amžiaus žmones, tai savanoriška, ne pelno siekianti organizacija. Šiame universitete studentais virtę senjorai neturi laiko nuobodžiauti. 
   Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė džiaugiasi kuriama nauja tradicija Varėnoje. Direktorė pabrėžė, kad tai universitetas patikrintas laiko ir gyvenimo. Varėnos švietimo centre atidarytame TAU pakolkas veikia tokie fakultetai - menų, socialinės psichologijos, sveikatos ir kiti. Šiame universitete kiekvienas vyresnio amžiaus žmogus gali mokytis pagal savo poreikius. Universitete galės ne tik patys mokytis, bet mokyti ir kitus. Kaip? Bendraudami, kurdami, siūlydami idėjas ir prisidėdami prie jų įgyvendinimo, keliaudami, organizuodami parodas.

 „Varėnos mieste sėkmingai veikia gimnazija, Alytaus kolegijos filialas, atėjo laikas ir universitetui", - sakė Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas. Meras neabejoja šio universiteto sėkme, kadangi mūsų krašte daug aktyviai dalyvaujančių vyresnio amžiaus žmonių tiek kultūrinėje, tiek visuomeninėje veikloje. TAU studentams rajono vadovas palinkėjo būti žinių ir patirties skleidėjais, tobulėti, pildyti savo žinių bagažą naujomis žiniomis ir jas skleisti jaunesnėms kartoms.

Į universiteto atidarymą Varėnoje atvyko pasisvečiuoti ir pasveikinti Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė ir prorektorė Aldona Rėksnienė. Rektorė pasidžiaugė, kad jau ir Varėnoje atidarytas Trečiojo amžiaus universitetas. Pasak Z. Žebrauskienės šiandien yra toks laikotarpis, kada nesvarbu kokio amžiaus bebūtum reikia įvairių žinių: ir užsienio kalbų, ir teisinių žinių, ir kompiuterinio raštingumo. Universiteto rektorė palinkėjo būsimiems universiteto studentams būti žingeidiems, būti reikalingiems ir motyvuotiems.

Dokumentų ir ryšių su visuomene skyriaus

vyr. specialistė Svajūnė Žemaitytė

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama