NAUJIENOS

Už atliekų įvežimą siūloma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė


Miestas:
Lapkričio 26 dieną Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė pateikė Atliekų tvarkymo įstatymą, kuriuo siūloma įtvirtinti draudimą įvežti (importuoti) į Lietuvą iš kitų valstybių komunalines ir pavojingas atliekas, skirtas šalinti Lietuvos sąvartynuose ir (arba) deginti jas panaudojant energijai gauti. Draudimas įvežti ir sankcijos už tai būtų taikomi ir už komunalinių atliekų deginimo proceso likučius (pelenus bei šlakus).
„Seimas šių metų pavasario sesijoje pritarė po pateikimo mano siūlymui uždrausti atliekų, skirtų deginti ir šalinti sąvartynuose įvežimą. Šiai pataisai pritarė ir Vyriausybė. Tačiau Vyriausybės išvadoje nurodyta, kad būtina numatyti ir atskiras sankcijas už šias neteisėtas veikas. Atsižvelgus į šį siūlymą atitinkamai ir teikiu trijų įstatymų pataisas. Šiuo metu tiek Baudžiamajame, tiek Administraciniame kodeksuose yra numatyta atsakomybė už neteisėtą atliekų vežimą, tačiau reglamentuotos sankcijos yra susijusios su kitokio pobūdžio pažeidimais dėl tarpvalstybinių vežimų, todėl įstatymo papildymo projektu minėtus straipsnius siekiama pakeisti, ar įvesti naujus, – teigia Seimo narė Virginija Vingrienė. – Seimui priėmus mano siūlomas pataisas, bus užtikrintos veiksmingos ir proporcingos sankcijos ir nuobaudos už draudimo įvežti (importuoti) į Lietuvą iš kitų valstybių komunalines bei pavojingas atliekas, skirtas šalinti ir (arba) naudoti energijai gauti, ir komunalinių atliekų deginimo proceso likučius (pelenus ir šlakus) pažeidimą.“
Virginijos Vingrienės teigimu, pakeitimai reikšmingai apribos energijai gauti skirtų atliekų kiekį, o tai ženkliai sumažins poreikį Lietuvoje kurti perteklinius pajėgumus, dėl kurių vilčių vis dar nepraranda atliekų deginimo entuziastai. „Jie nemato jokios problemos tame, jog deginimui reikalingų žaliavų rezervus veikiausiai tektų pildyti ne Lietuvoje susidariusiomis atliekomis, už kurių išsivežimą sutvarkymui, deginimui ar net šalinimui sąvartynuose kitos šalys noriai primokėtų iki 100 EUR/t. Mano pasiūlytos pataisos užkirs kelią šiems patraukliems biznio planams ir papildomai oro taršai, neleis mūsų sąvartynų pildyti iš užsienio atvežtomis atliekomis ir didėti gyventojų sąskaitoms už atliekų sutvarkymą.“ – tvirtina Seimo narė.
 
Parengė
Genovaitė Paulikaitė
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama