NAUJIENOS

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Kategorija:

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ ir rinkos tyrimų bendrovių „Eurotela“ ir „Rinkos tyrimų centras“ atliktas tyrimas rodo, kad į Lietuvą turistai vyksta norėdami pažinti šalies kultūrą ir pasigrožėti gamta.

„Lietuvą lankiusių turistų profiliai: 16 rinkų tyrimas“ – taip vadinosi tyrimas. Iki šiol tai plačiausiai Lietuvos atvykstamojo turizmo rinką apžvelgiantys duomenys, išsamiai pristatantys užsienio turistų portretus.

Tyrimo metu buvo apklaustas 3681-as užsienio turistas iš 16-os šalių rinkų. Tyrimo dalyviai suskirstyti į tris skirtingas kategorijas: verslo, laisvalaikio ir sveikatos keliautojus. Apklausoje jų prašyta įvardyti, kodėl atvyko į Lietuvą, su kuo drauge keliavo, kaip organizavo viešnagę, kokias veiklas išbandė, kaip vertina kelionę ir kitas su vizitu susijusias detales.

Kaip rodo tyrimo rezultatai, į Lietuvą atvykusiems turistams renkantis kelionę svarbiausia buvo pažinti vietinę gamtą ir kultūrą (3,7 balo iš 5). Šalies gamta didžiausią įspūdį paliko keliautojams iš tolimų šalių, ypač – turistams iš Izraelio, kurie gamtą įvertino 4,5 balo iš 5, bei keliautojams iš JAV, kurie vietinę gamtą įvertino 4,4 balo.

Turistai, kaip veiklas, kuriose dalyvavo vizito į Lietuvą metu, dažniausiai įvardino vietinės virtuvės ir gėrimų ragavimą (84 proc. turistų užsiėmė šia veikla), kitų lankytinų / turistinių vietų lankymą (74 proc.) ir apsilankymą parkuose / gamtoje (72 proc.). 

Turistai, atvykę į Lietuvą ir užsiėmę skirtingomis veiklomis vizito metu, aukščiausiai iš jų įvertino kitų lankytinų / turistinių vietų lankymą, apsilankymą parkuose / gamtoje ir vietinės virtuvės bei gėrimų ragavimą (po 4,2 balo). 

Daugiau apie tyrimą galima sužinoti - https://www.lithuania.travel/lt/news/uzsienio-turistu-tyrimo-ataskaita


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama