NAUJIENOS

Vadoklių vaikų dienos centrui – 5-eri: veikla, mažoms širdelėms teikianti didelę laimę

Kategorija:

Miestas:
Šypsenos, dainos, šokiai, daug svečių su dovanomis ir sveikinimais, vaišės ir gimtadienio tortas – taip smagiai 5-ąjį gimtadienį paminėjo Panevėžio rajono savivaldybės Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namų Vaikų dienos centras. Šventė su koncertine programa vyko spalio 25 dieną, penktadienį.
Socialinės priežiūros paslaugas teikiančiame Vaikų dienos centre po pamokų lankosi ir turiningai laiką leidžia 7–14 metų vaikai. Jiems įrengta kompiuterių klasė, sporto salė su įranga, salė kultūros renginiams, žaidimų erdvė, pamokų ruošimo kambarys, virtuvėlė. Centrą kasdien aplanko iki 30 vaikų.
Įstaiga skirta socialinės rizikos grupės vaikams, bet durys atviros ne tik jiems, o ir visiems po pamokų ateinantiems mokiniams. Čia jie žaidžia, sportuoja, užsiima kūrybine veikla, skaito, ruošia pamokas. Vietoje esančioje virtuvėlėje vaikai mokosi gaminti maistą.
Šiltuoju metų laiku smagu laiką leisti sporto aikštelėse kieme – krepšinis, tinklinis, kvadratas įtraukia ir berniukus, ir mergaites.
Daug įvairių veiklų vykdoma dalyvaujant Panevėžio rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro projektuose. Šiais metais įgyvendintas Savivaldybės 2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas „Sportuok, judėk ir tobulėk“ bei Savivaldybės 2019 m. vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programų projektas „Pramogauk ir atostogauk“.
Dažasvydis, boulingas, plaukimas baidarėmis Nevėžio upe, maudynės baseine Anykščiuose, ekstremalus kopinėjimas pramogų parke „Lokės pėda“, čiuožimas ant ledo „Akropolyje“, edukacinė programa „Kino istorija“ Panevėžyje kino centre „Garsas“ – šios ir kitos pramogos vaikams suteikė daug džiaugsmo ir nepamirštamų emocijų, praplėtė akiratį.
Vasaros atostogas naujais įspūdžiais praturtino kelionė į Palangą, Drakonų valčių festivalis Ėriškių tvenkinyje, maudynės Juodžio ežere, ekskursijos lankytinomis gimtojo krašto vietomis.
Penkeri metai buvo kupini įvairiausių pramogų ir veiklų, daugelį jų kaimo vaikai išbandė pirmą kartą. Tėvai labiausiai džiaugiasi, kad savo atžalas po pamokų gali palikti saugioje, kūrybinių galimybių suteikiančioje aplinkoje.
Įstaigos vadovė socialiniam darbui Ilona Benetaitė su kolege socialine darbuotoja Toma Maseliene stengiasi ne tik palepinti vaikus pramogomis bei kelionėmis, bet ir ugdyti jų bendravimo įgūdžius, socialinį jautrumą ir atjautą aplinkiniams, bendruomeniškumą.
Jau tapo graži tradicija prieš Kalėdas ir Velykas lankyti Vadoklių bei kaimyninio Mikėnų kaimo gyventojus, pasveikinti juos, pabendrauti, dovanoti savo pagamintų rankdarbių, atvirukų. Tokiais vaikų apsilankymais labiausiai džiaugiasi vyresnio amžiaus, vieniši, bendravimo stokojantys žmonės.
Vadovės I. Benetaitės kūrybiškas, su meile ir atsidavimu atliekamas darbas Vaikų dienos centre vertinamas ne tik ugdytinių ir jų tėvelių. Rugsėjo pabaigoje vykusioje Socialinių darbuotojų šventėje Savivaldybės meras Povilas Žagunis I. Benetaitę apdovanojo padėka už aktyvią projektinę veiklą, kantrybę ir nuoširdų rūpestį dirbant su vaikais.


Danutė Pociuvienė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama