NAUJIENOS

Vasaros vaišių stalui – gaivus braškių tortas


Miestas:
Pagaliau saulė įkopė į zenitą - vasaros saulėgrįža... Tuoj švęsim Jonines! Šeimininkės ruoš vaišių stalus, ant jų būtinai turi puikuotis gaivus braškių tortas.
Vasarą visada gaminu greitai stingstančius tortus su to laiko uogomis. Šeimyna ir bičiuliai labiausiai laukia mano pagaminto braškių su grietine torto.

Prieš dieną išsikepu biskvitą. Aštuonių kiaušinių trynius, 25 g vanilinio cukraus, truputį druskos ir 7 v. š. cukraus išplaku mikseriu. Tada beriu 8 v. š. persijotų aukščiausios rūšies miltų su 1 a. š. kepimo miltelių, išmaišau. Kiaušinių baltymus išplaku iki standžių putų ir pamažu įmaišau į tešlą.
Kepu įkaitintoje orkaitėje (180 C) 30 min. Kai biskvitas atvėsta, dalinu jį į dvi dalis.

Prieš gamindama užpilą, 4 v. š. želatinos pabrinkinu 1 stiklinėje vandens. (Geriausia brinkinti atskirai po 2 v. š./ 0,5 stiklinės vandens).
Nuplaunu ir nuvalau 1 kg šviežių braškių. Didesnes perpjaunu pusiau. Padalinu uogas į 2 dalis. Atrenku gražiausias – puošimui.
Grietinę (800 g 30 proc) mediniu šaukštu išsuku su cukrumi (4 v. š.) ir 1 citrinos sultimis. Išsuktą grietinę dalinu į 2 dalis.

Biskvito vieną sluoksnį dedu į atidaromos formos dugną, truputį pašlakstau grietine, tolygiai dedu 1 dalį uogų.

Ištirpintą ir atvėsintą želatiną (0,5 stiklinės) pamažu supilu sukdama į vieną dalį grietinės. Dar pasuku, kol pajuntu stingimą (nesustingdau neužpylus pagrindo – kad gerai uždengtų uogas). Dedu į šaldytuvą, kad sustingtų pirma dalis. Ant sustingusios grietinės dedu antrą biskvitą ir vėl kartoju visą procesą. Galima suformuoti gražų 2 aukštų tortą. (Tam tikslui antras biskvitas apipjaustomas mažesnė formos dydžio).

Belieka tortą papuošti gražiausiomis braškėmis (,,dekoruoju“ dar nepilnai sustingusį paviršių), kelioms valandoms palaikyti šaldytuve, ir nustebinti vasaros vaišių dalyvius. (Dažnai sustingusį tortą aplieju šokoladiniu glaistu ir uogas dedu ant  šokolado). Jūsų laisvė interpretacijai!

 Mielos šeimininkės, svečiai jus girs visus metus ir prašys pakartoti dar ir dar!..

 Pateikė ir išbandė: Vitalija Jakubauskienė
Foto: Vitalijos Jakubauskienės
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama