NAUJIENOS

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla bus prijungta prie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų  mokyklą prijungti prie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.

Po reorganizavimo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, kurioje šiuo metu vykdomos koleginės studijos geležinkelių transporto srityje, bus įkurtas Profesinio mokymo skyrius.
Šiuo metu Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų  mokykloje vykdoma profesinio mokymo programų, kuriose kartu su profesiją įgyjamas vidurinis išsilavinimas, bendrojo ugdymo dalis bus perkelta į Vilniaus technologijų mokymo centrą.

„Sujungus profesinį mokymą ir kolegines studijas geležinkelių transporto srityje vykdančias pajėgas, įvairių lygių specialistų rengimas bus sutelktas vienoje institucijoje, tai leis padidinti jo efektyvumą, optimizuoti įrangos panaudojimą ir kt.“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Reorganizavus Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklą, 2021 m. planuojama sutaupyti apie 20 tūkst. eurų.

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla – tai profesinio mokymo įstaiga, kurioje galima įgyti traukinio mašinisto, logisto ekspeditoriaus, kompiuterinės įrangos derintojo, suvirintojo ir kt. specialybes. Mokykloje dirba 106 darbuotojai, iš jų 56 pedagoginiai, mokosi 320 mokinių.

Profesinio mokymo įstaigų pertvarka vykdoma pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus šių metų kovo 29 d. patvirtintą profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos planą. Atnaujintame pertvarkos plane numatyta, kad nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje veiks 57 profesinio mokymo įstaigos, šiuo metu jų yra 61.

Profesinių mokyklų pertvarkos tinklo planas paliečia 22 mokyklas. Plane numatyta reorganizuoti 7 profesinio mokymo įstaigas. Dar 4 profesinio mokymo skyriai bus uždaryti. 8 mažose vietovėse veikiantiems profesinio mokymo įstaigų padaliniams siūloma sujungti pajėgas su bendrojo ugdymo mokyklomis pasirašant jungtinės veiklos sutartis, pagal kurias bendrojo ugdymo mokyklos mokiniams teiks bendrąjį ugdymą, o profesinio mokymo įstaigos mokys profesijos. Kelios savivaldybių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bus integruotos į profesinio mokymo įstaigas.

 

Komunikacijos skyrius


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama