NAUJIENOS

Vilniaus šunys ir VU osteologinė kolekcija

Kategorija:

Miestas:

 Rytoj, balandžio 10 d., Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvyks jau paskutiniai šį sezoną Marijos Gimbutienės skaitymai.

Dr. Povilas Blaževičius, dr. Giedrė Piličiauskienė skaitys pranešimą:

Vilniaus šunys archeologinių ir zooarcheologinių tyrimų duomenimis

Ištikimiausio žmogaus draugo ir palydovo – šuns – istorija Lietuvoje iki šiol tyrinėta tik labai fragmentiškai, tačiau tai neabejotinai svarbi kasdienybės, o kartu medžioklės ir šunininkystės dalis. Šiuo pranešimu siekiama klausytojus supažindinti su skirtingais žinių šaltiniais ir jų tyrimų galimybėmis, pademonstruoti kaip tyrimų duomenys gali atskleisti XIII–XVIII a. Vilniuje augintų šunų ūgių ir sudėjimo įvairovę, sveikatos būklę, gydymo apraiškas ir kitas detales.

Doc. dr. Žydrūnė Miliauskienė, dr. Giedrė Piličiauskienė, dr. Justina Kozakaitė, Rūta Brindzaitė skaitys pranešimą tema:

Vilniaus universiteto osteologinė kolekcija: istorinis palikimas ar reprezentatyvi bioarcheologinių tyrimų medžiaga?

Vilniaus universitete yra sukaupta gausi osteologinės medžiagos kolekcija, kurią sudaro įvairiuose Lietuvos archeologiniuose paminkluose surinkti žmonių palaikai ir faunos – žinduolių, paukščių, žuvų – liekanos. Ši medžiaga pradėta kaupti ir analizuoti dar tarpukariu, o šiuo metu yra sukaupta apie 12 000 žmonių palaikų ir apie 10 000 kg gyvūnų kaulų kolekcija. Osteologinė medžiaga yra informatyvus, tačiau Lietuvoje dar menkai panaudojamas proistorės ir istorijos šaltinis, suteikiantis žinių tiek apie pavienio individo, tiek apie visos populiacijos mitybą, sveikatos būklę, demografinius rodiklius, fizinę veiklą, socialinę padėtį, taip pat įvairių gyvūnų rūšių gausą, migracijas, paplitimą, gamtines aplinkos sąlygas ir jų pokyčius.

 


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama