NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Viskas, ką turite žinoti apie Izraelį – naujoje knygoje „Izraelis ir jo žmonės“

Kategorija:

Miestas:
Vilnietė Živilė Juonytė iš Izraelio į Lietuvą grįžo ne tik su magistro diplomu, bet ir su knygos rankraščiu – studijų metu įgytos žinios ir patirtys sugulė į pažintinę knygą „Izraelis ir jo žmonės“. Pirmasis knygos pristatymas bei diskusija apie Izraelio visuomenę įvyks Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) gruodžio 7 d. 17.30 val.
Izraelis – šalis, kuri kartu yra ir labai sena, skaičiuojanti tūkstantmetę istoriją, ir labai jauna, šiemet atšventusi 69-ąją Nepriklausomybės dieną. Nuo Izraelio Valstybės įkūrimo 1948 m. į Izraelį imigravo keli milijonai žydų iš įvairiausių pasaulio kampelių, tad šalies visuomenė užburia savo įvairove.
Pasak knygos autorės, Izraelio visuomenės ir politikos specialistės Živilės Juonytės, „izraeliečio“ sąvoka yra labai talpi.
„Izraeliečiai – tai iš Europos kilę žydai aškenaziai ir Rytų žydai mizrachiai, religingi ir sekuliarūs žydai, senbuviai ir nauji imigrantai, galiausiai – ne žydai: arabai, drūzai, armėnai, čerkesai ir kiti. Vienas iš socialinės integracijos instrumentų – kariuomenė, suburianti kartais labai skirtingus jaunuolius bendram tikslui. Nenuostabu, kad kariuomenėje užmegztos draugystės neretai trunka visą gyvenimą“, – teigia Živilė, pagal užsieniečiams skirtą trumpalaikę programą savanoriavusi Izraelio gynybos pajėgose.
Knyga „Izraelis ir jo žmonės“ bus naudinga tiek planuojantiems kelionę į Izraelį, tiek norintiems geriau pažinti šią šalį ir jos įvairiaspalvę visuomenę. Knyga, kurią išleido leidykla „Aukso pieva“, sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji trumpai pristato Izraelio istoriją, supažindina su šalies kultūra, politika, valdymu, šventėmis, virtuve, lankytinomis vietomis. Antra dalis skirta pažinčiai su Izraelio visuomene ir pačiomis įvairiausiomis ją sudarančiomis grupėmis. Gausiai iliustruotoje knygoje taip pat pateikiamos Izraelio literatūros ir kino rekomendacijos.
Knygos „Izraelis ir jo žmonės“ pristatyme gruodžio 7 d. dalyvaus ir apie Izraelio visuomenę diskutuos visas būrys šios šalies ekspertų – portalo bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys, Izraelio virtuvės gerbėja ir žinovė, knygos „Izraelio skoniai“ autorė Nida Degutienė, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė bei pristatomos knygos autorė Živilė Juonytė. Sveikinimo žodį tars muziejaus direktorius Markas Zingeris ir Izraelio ambasadorius Lietuvoje J.E. Amiras Maimonas. Renginys nemokamas.
 
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus inf.

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama