NAUJIENOS
Putinizmo klystkeliai

Visuomenininkai turi būti šiek tiek „išprotėję“

Kategorija:

 

Savanorystė svarbi visose srityse. Ne išimtis ir kaimo plėtra. Bent jau mūsų savivaldybėje kaimuose yra ypatingai daug savanoriškai atliekamo darbo. Tuo mes skiriamės nuo kitų didesnių savivaldybių. Vykdant kaimo plėtros projektus, norint gauti investicijas į kaimiškas teritorijas pagal Leader programą, reikia prie projektų prisidėti lėšomis arba savanorišku darbu. Kalvarijos savivaldybėje beveik prie visų projektų NVO prisideda savanorišku darbu. Savanorystė tokiu atveju ypatingai skatina bendruomeniškumą. Keletas pavydžių iš bendruomenių gyvenimo. Aistiškių kaimo bendruomenė iš ŽŪM paramos lėšų pirko medžiagas, kaimo žmonių darbu susiremontavo patalpas bendruomenei, užsidengė bendruomenės namų stogą. Sangrūdos kaimo bendruomenė savanoriško darbo pagalba įsirenginėja patalpas bendruomenės verslo projektui – automobilių servisas. Tai tik pora ryškesnių pavyzdžių. Mano nuomone, visuomenininkai turi būti šiek tie „ išprotėję“ žmonės. Bent jau toks požiūris yra iš šalies. Kai darai ką nors tikėdamas idėja , o ne už pinigus, daug kam atrodo įtartina, tačiau kai skeptikas pats įsijungia į veiklą ir gauna prisiliesti prie rezultato, jo nuomonė ypatingai pasikeičia.

Aš asmeniškai labai gerai jaučiuosi, kai mano iniciatyvos pasiseka. Teko bendrauti su viena mokytoja, kuri įsijungė į savanorišką veiklą Trečiojo amžiaus universitete. Jos nuomone, tai ką ji gauna grįžtamuoju ryšiu už savanorišką darbą, neatperka jokie pinigai.

Pats esu vienas iš Trečiojo amžiaus universiteto Kalvarijoje steigėjų. Galiu visų steigėjų vardu pasakyti: kai matai „studentų“ užsidegimą ir žibančias akis .......atperka viską.

Teko dalyvauti nevyriausybininkų diskusijoje su tuometine ŽŪM ministre K.Prunskiene. Buvo diskutuojama, ar nereikėtų bendruomenių pirmininkams mokėti atlyginimų už jų darbą. Ir kaip nebūtų keista, didžioji dalis pasisakė, kad ne. Visos visuomeninės veiklos pagrindas yra idėja, o jei dar randi bendraminčių, kurie sutinka eiti kartu ir padėti, tuomet nieko daugiau ir nebereikia . save aš galiu apibūdinti kaip egoistą : aš gerai jaučiuosi tada, kai aplink mane yra laimingi , tikintys savo ateitimi ir nebijantys keistis žmonės.

Valdas Aleknavičius


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kaip mokėmės siuvinėti atvirukąReklama