NAUJIENOS

Židikų moksleivių savanorystė Žemaičių Kalvarijos globos namuose

Kategorija:

Miestas:

 

Spalio 16 dieną Mažeikių rajono Židikų  Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos savanoriai lankėsi Žemaičių Kalvarijos senelių globos namuose.

 

Šios idėjos iniciatorė mokyklos direktorė Rima Širvinskienė, paskatinusi mokinius įsitraukti į prasmingą savanorystės veiklą bei ugdytis pilietiškumą, humaniškumą ir toleranciją.

Nuvykus į vietą mus pasitiko senelių globos namų socialinė darbuotoja Sandra Šiškovienė. Ji savanorius mielai supažindino su gyventojais bei paskirstė darbus. Vaikinai prisijungė prie jau dirbančių gyventojų ir talkino malkinėje. Pasidalinusios pareigomis darbo ėmėsi ir mergaitės Vienos rūpestingai talkino darbuotojoms, dalinant maistą, pasodinant sunkiai judančius gyventojus, paduodant jiems šaukštą, duonos riekelę, padėjo pamaitinti neįgalias močiutes. Kitos savanorės pasiskirstė po kambarius su žurnalais ir knygomis bei pasirinktais tekstais. Skaitymo pusvalandis. Pasak savanorių, jie nesitikėjo tokio mielo ir nuoširdaus klausymosi.

Aplankyti ir fiziškai dar stiprūs senjorai. Su jais bendrauta bei aptartos naujausios technologijos, kurias jie žino ir puikiai valdo. Gyventojas Juozas savanorėms čia pat pademonstravo savo sukauptą videoteką.

Susidomėjus socialinės darbuotojos profesija, Sandra Šiškovienė mielai nusivedė moksleives į savo darbo kabinetą, jame  supažindino su darbo specifika, dokumentų tvarkymu. Išsamiai papasakojo koks yra atsakingas darbas bendraujant su senyvo amžiaus žmonėmis.

 

Nijolė Mažeikaitė

Socialinė pedagogė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama